دوشنبه, 5 اسفند 1398
  • ساعت : ۱۰:۳۶:۲۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ 
  • کد خبر : ۶۰۱۷
اعتبارات صندوق توسعه ملی راهگشای لوله های آب رسانی
ساکنان بیش از ۱۰ هزار روستای کشور با اعتبارات صندوق توسعه ملی از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در نشست بررسی مشکلات آب آشامیدنی و فاضلاب لنگرود که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تاکنون به بیش از ۱۰ هزار روستا با جمعیت حدود 7 میلیون نفر آبرسانی شد افزود: با این اعتبارات به ۳۰۰ روستای گیلان با جمعیت ۱۸۰ هزار نفر آبرسانی شد.
حمیدرضا جانباز، با بیان اینکه باید از ظرفیت بخش‌ خصوصی به‌ صورت بهینه استفاده کرد افزود: در استان‌ های کویری بخش‌ خصوصی و کارخانه ‌ها برای استفاده از آب موظف به تأمین آب تصفیه ‌شده هستند و در این زمینه بین فعالان رقابت نیز وجود دارد.
وی، از برنامه ‌ریزی‌ برای تخصیص اعتبار آبرسانی به حدود 4 هزار روستا از اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد.
وی در ادامه برای حل مشکلات آب و فاضلاب لنگرود 3 وعده داد.
تکمیل رینگ آب شهری، نصب پکیج های مدرن تصفیه فاضلاب و تکمیل مجتمع آبرسانی روستایی شهید املاکی وعده های حمیدرضا جانباز بود.
وی با بیان اینکه تکمیل دو فاز از سه فاز رینگ آب شهری لنگرود از مهم‌ ترین طرح هایی است که به ‌زودی به مناقصه گذاشته می‌شود، خاطرنشان کرد : حدود 4 کیلومتر از رینگ شهری باقی می ‌ماند که به دنبال تأمین اعتبار برای انجام آن هستیم.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به وجود مشکلات فاضلاب در گیلان تصریح کرد: جمع‌آوری و ساماندهی فاضلاب در محلات شهر لنگرود که مشکل جدی دارند از دیگر برنامه‌ هایی است که مقرر شد با نصب پکیج‌ های مدرن در مکان‌های آلوده و محل اتصال به رودخانه ها حل شود.
جانباز، با تاکید بر تسریع در تکمیل مجتمع آبرسانی شهید املاکی لنگرود گفت: امیدواریم تا پایان سال آینده بخش عمده‌ ای از این طرح افتتاح شود.
فرماندار لنگرود نیز با بیان اینکه این شهرستان یکی از قطب‌ های گردشگری شمال کشور و گیلان است گفت: شاخص بهره‌ مندی از آب آشامیدنی در شهرستان لنگرود 99.6 درصد است.
سیروس شفقی با اشاره به اینکه رطوبت هوا باعث فرسودگی لوله‌های آب‌ شده است افزود: در زمان تعطیلات و ورود گردشگر جمعیت شهرستان دو برابر می شود که مشکلاتی را در زمینه آب شرب برای مردم و مسافران به وجود می‌آورد.
وی افزود : 154 روستا از ۱۹۶ روستای شهرستان لنگرود از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند است اما اهالی ۴۰ روستا از این نعمت محروم هستند که از آب چشمه استفاده می‌کنند.
فرماندار لنگرود خاطرنشان کرد : احداث یک مخزن ۵۱ هزارتنی و 2 حلقه چاه از نیازهای این شهرستان برای کاهش مشکلات آب آشامیدنی است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان نیز با بیان اینکه 96 روستا از ۱۱۰ روستای با جمعیت بیشتر از ۲۰ خانوار شهرستان لنگرود از آب آشامیدنی بهره مند است افزود: برای جلوگیری از بروز مشکل در آبرسانی به ۴۰ روستای جلگه ‌ای زیرساخت‌ های آبرسانی از سایت شهید خوش ‌سیرت فراهم شده است.
محب علی رنج ور با اشاره ساخت مجتمع آبرسانی شهید املاکی در اطاقور لنگرود افزود : این مجتمع آب اهالی ۴۰ روستا را تامین خواهد کرد.
وی گفت : امیدواریم سال ۹۹ شاهد بهره‌ برداری از این طرح باشیم.


امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0